بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

7400 واحد مسکونی از طرح نهضت ملی مسکن در قزوین افتتاح شد

تاریخ ارسال : 1402/11/21

7400 واحد مسکونی از طرح نهضت ملی مسکن در قزوین افتتاح شد

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر یک روزه خود به استان قزوین و در بازدید از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۷۴۰۰ واحد مسکونی را افتتاح کرد که تحویل متقاضیان شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهرداد پذرپاش در حاشیه سفر یک روزه خود به استان قزوین و در بازدید از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز توفیقی شد با حضور در استان قزوین بازدید از پروژه‌های در دست اقدام وزارت راه و شهرسازی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در طرح نهضت ملی مسکن استان قزوین از استان‌های پیشرو بوده و حدود 23 هزار واحد مسکونی در قالب شهری، روستایی و بازآفرینی در این استان در حال ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بیش از 20 هزار واحد مسکونی در شهر جدید مهرگان که یکی از شهرهای جدید در حاشیه استان قزوین است، ساخته شده است.

این مقام مسئول در ادامه سخنانش تصریح کرد: در این سفر بیش از 7400 واحد مسکونی افتتاح و تحویل متقاضیان شد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح جوانی جمعیت در استان قزوین افزود: حدود 1100 قطعه زمین متعلق به طرح جوانی جمعیت به صاحبانشان تحویل خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور نیز این چنین افزود: در طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور از مرز 2 میلیون و 100 هزار گذر کرده‌ایم.

دبیر شورای عالی مسکن در ادامه با اشاره به قیمت تمام شده طرح نهضت ملی مسکن در سال آینده اظهار کرد: در جلسه آینده شورای عالی مسکن تصمیمات خوبی در جهت برسی و کنترل قیمت نهضت ملی مسکن در سال آینده گرفته خواهد شد، در تلاش هستیم تا با تمهیداتی که توسط وزارت اقتصاد و دارایی گرفته خواهد شد بتوانیم مصالح ساختمانی و فولاد ارزان‌تری را تهیه کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد: با همکاری‌های صورت گرفته با مجموعه وزارت کشور و شهرداری‌ها در سطح استان قرار بر این شده که عوارض ساخت و ساز در سال آینده حداقل افزایش رو داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران حاضر در جلسه مبنی بر روند اجرای پروژه قزوین ـ الموت ـ تنکابن افزود: محور قزوین ـ الموت ـ تنکابن یکی از شاه‌راه‌های اصلی اتصال منطقه مرکزی کشور به شمال کشور است که می‌تواند بار ترافیکی رو کاهش دهد.

بذرپاش در پایان سخنانش اذعان کرد: پیشرفت محور قزوین_ الموت_تنکابن در وضعیت خوبی قرار داره و پیش‌بینی می‌کنیم در سفر رئیس جمهور به قزوین این محور را افتتاح کنیم.

منبع خبر:
  • روابط عمومی بنیاد مسکن
موضوع خبر :
  • 7400
  • واحد
  • مسکونی
  • طرح
  • نهضت
  • ملی
  • مسکن
اشخاص :
  • رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 7400 واحد مسکونی از طرح نهضت ملی مسکن در قزوین افتتاح شد چیست؟

سوال: