بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

آواربرداری 1300 واحد مسکونی روستایی در خوی به اتمام رسید

تاریخ ارسال : 1401/12/21

آواربرداری 1300 واحد مسکونی روستایی در خوی به اتمام رسید

آواربرداری 1300 واحد مسکونی روستایی در خوی به اتمام رسید

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: تاکنون از مجموع دو هزار و ۱۲۰ واحد، آواربرداری هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در روستاهای مناطق زلزله زده خوی به اتمام رسیده است.
جعفر برزگر در خصوص بازسازی مناطق زلزله زده خوی اظهار کرد: عملیات آواربرداری واحدهای احداثی نیز در ۱۶ محور با استقرار ۱۶۳ دستگاه ماشین آلات سنگین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان و قزوین و سایر دستگاه‌های خدمات رسان استان با سرعت ادامه دارد.
وی ادامه داد: ابلاغ دستور کارهای واحدهای تعمیری در مناطق زلزله زده شهرستان خوی به سرعت ادامه دارد و این دستور کارها تاکنون به ۱۷ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی زلزله زده شهرستان خوی برای تعمیر و سکونت شهروندان ابلاغ شده است.
برزگر افزود: لیست واحدهای احداثی جهت صدور پروانه ساختمانی به مراجع صدور پروانه از جمله دهیاری‌ها و شهرداری ارسال شده است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرآیند صدور پروانه‌های ساختمانی در محل روستاها و شهرها صورت گیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد مورد نیاز جهت شروع عملیات پی کنی و بتن ریزی از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن تأمین و به واحدهای مسکونی روستایی آواربرداری شده توزیع شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه بازسازی ۷۲ درصد واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله ۱۳ مهر خوی در ۱۲ روستا در دست اجراست، گفت: از مجموع ۱۱۰۰ واحد مسکونی احداثی از مناطق زلزله زده شهرستان خوی در ۱۳ مهر ماه عملیات بازسازی ۸۰۰ واحد مسکونی شروع شده و از این تعداد ۱۵۲ واحد مسکونی به طور کامل با نصب درو پنجره به اتمام رسیده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص روند بازسازی مناطق زلزله ۸ بهمن خوی، افزود: تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ریال برای بازسازی مناطق زلزله زده ۸ بهمن خوی پرداخت شده است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری مهر
موضوع خبر :
  • خوی
  • آذربایجان
  • زلزله
  • آواربرداری
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (4)

نظر شما در مورد آواربرداری 1300 واحد مسکونی روستایی در خوی به اتمام رسید چیست؟

سوال: