بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

تصمیمات شورای حقوقی بنیاد مسکن لازم‌الاجراست

تاریخ ارسال : 1403/03/26

تصمیمات شورای حقوقی بنیاد مسکن لازم‌الاجراست

رئیس بنیاد مسکن گفت :تصمیمات شورای حقوقی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای کلیه واحد‌ها و شرکتهای تابعه لازم‌الاجراست.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهندس صالحی رئیس بنیاد مسکن در جلسه شورای حقوقی این نهاد با اشاره به الزام اجرای تصمیمات شورای حقوقی بنیاد مسکن، افزود: جایگاه حساس بنیاد مسکن در خدمت به اقشار آسیب پذیر و محروم موجب می‌گردد، اهمیت مسائل حقوقی در صدر امور فعالیت این نهاد قرار گیرد و این مهم بر نقش کیفی شورای حقوقی می‌افزاید.

ایشان با اشاره به اینکه شناسایی و احیاء املاک حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) از جایگاه و اهمیت ویژه برخوردار است بیان داشت: روح قدسی حضرت امام در بنیاد مسکن دمیده و امروز شاهد تحقق فرمان تاریخی مبنی بر تشکیل بنیاد مسکن و خانه‌دار کردن محرومان در سطح کشور هستیم.

رئیس بنیاد مسکن قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول را از نوآوری‌های مقنن دانست و افزود: این قانون نقش به سزایی در جلوگیری از تشکیل پرونده نزد مراجع قضایی داشته و بنیاد مسکن نیز به عنوان یکی از نهادهای پیشرو در اجرای قانون، پیشنهادات لازم در راستای تدوین آئین نامه های مرتبط با فعالیت بنیاد را با محوریت اداره کل حقوقی و املاک در دستور کار قرار داده است.

صالحی انعکاس موضوعات مهم مجموعه بنیاد به شورا را در درجه اول‌ اولویت برشمرد و بر لزوم اخذ تأییدیه از این شورا در تدوین و تهیه دستورالعمل‌ها، آئین نامه‌ها، بخشنامه‌ها، قراردادها و تفاهم نامه‌ها به منظور احتراز از تضرر و تسریع در خدمت رسانی تأکید نمود.

صادقلو مدیرکل حقوقی و املاک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دبیر شورای حقوقی ضمن تشریح آخرین وضعیت دعاوی حقوقی مطروحه، از شورای حقوقی به عنوان اتاق فکر بنیاد که جملگی از صاحب نظران علم حقوق در کشور هستند یاد کرد و افزود: کثرت قوانین موضوعه و مسئولیت خطیر بنیاد مسکن در کشور موجب‌ می شود تا مبانی حقوقی همواره مورد لحاظ کلیه ارکان بنیاد قرار گیرد.

در خاتمه جلسه احکام اعضای شورای حقوقی آقایان حسن محسنی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، بهنام حبیبی درگاه عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، طیب افشارنیا عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، محمود کلهری، مهدی پناهی، آقای محسن سروش و علی صادقلو از سوی مهندس صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به اعضای این شورا تقدیم گردید.

منبع خبر:
  • روابط عمومی بنیاد مسکن
موضوع خبر :
  • تصمیمات
  • شورای
  • حقوقی
  • بنیاد
  • مسکن
  • لازم‌الاجراست
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
  • مدیرکل حقوقی و املاک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تصمیمات شورای حقوقی بنیاد مسکن لازم‌الاجراست چیست؟

سوال: